PEEK - Erta, Teca, Susta - VM Plast s.r.o.

PRODEJ A OPRACOVÁNÍ 
TECHNICKÝCH PLASTŮ

PEEK - ErtaPEEK, TecaPEEK, SustaPEEk, přírodní (hnědo-šedý)

HIGH-TECH materiály pro nejnáročnější použití. K nejdůležitějším vlastnostem PEEK (Polyetereterketon) patří odolnost vůči vysokým teplotám (250-310°C), vynikající chemická, mechanická i hydrolytická odolnost. Mareriál PEEK se používá především na: Ozubená kola, součásti čerpadel, sedla ventilů, ložiska. Materiál může být využit v kosmickém, jaderném, chemickém, automobílovém a elektrickém průmyslu, ve všech druzích vojenského vybavení. Tyto nevyztužené amorfní termoplastické materiály mají mnoho společných vlastností a všechny oplývají vynikajícími mechanickými, termickými a elektrickými vlastnostmi. Poměrem kvality a ceny stojí tyto materiály mezi konvenčními technickými plasty a vynikajícími materiály.Obchodní názvy: Ertapeek, Tecapeek, Sustapeek.

PEEK, Ertapeek,Tecapeek, Sustapeek přírodní (hnědo-šedý), černý

Profily PEEK jsou vyráběny z čisté polyetheretherketonové pryskyřice. Pro své vlastnosti je PEEK ideálním materiálem pro použití všude tam, kde je vyžadována velká odolnost za extrémních teplotních, chemických, radiačních a elektrických podmínek. Proto PEEK nachází využití v mnoha průmyslových odvětvích od tradičních konstrukcí až po high-tech aplikace v kosmickém, jaderném a chemickém průmyslu.

Charakteristika PEEK-HPV černý

Obohacením PEEK grafitem, karbonovými vlákny a PTFE vzniká materiál s vyšší mechanickou pevností, nižším koeficientem tření a zlepšenou odolností proti opotřebení. Pro své vynikající třecí vlastnosti je PEEK-BG zvláště vhodný pro využití v oblasti výroby ložisek.

Charakteristika PEEK-GF30

PEEK GF-30 s 30 % podílem skelných vláken má vyšší tuhost a pevnost než PEEK a PEEK-BG. Kromé toho má vynikající vlastnosti při zvýšených teplotách. Tato vlastnost předurčuje PEEK-GF3O pro použití všude tam, kde musí materiál vydržet vysoké statické zatížení při vysokých teplotách a po dlouhou dobu.

PEEK Polyetereterketon
 

Více informací můžete najít zde...